Dietetyka

Julia Śliwa - dietetyk kliniczny

 

Specjalizuje się głównie chorobach przewodu pokarmowego, układu hormonalnego kobiet oraz redukcji masy ciała.

Nie jestem zwolenniczką ścisłych i restrykcyjnych diet, ponieważ prowadzą one donikąd.

Uważam, że odpowiednie odżywianie ma na nasz organizm ogromny wpływ, dlatego stawiam na budowanie nawyków które zostaną na całe życie. Dobre odżywianie, nie ma na celu tylko redukcji masy ciała, ale również pozbycie się dokuczliwych objawów choroby lub poprawy samopoczucia.

Posiadam doświadczenie kliniczne w pracy z pacjentem.

Ukończone kursy:

  • Dieta w chorobach tarczycy – niedoczynność i Hashimoto
  • Zaburzenia Odżywiania - Specyfika Planowania Diety
  • Żywienie i Suplementacja w Zespole Jelita Drażliwego
  • Dietoterapia w Zesple Policystycznych Jajników (PCOS)
  • Konferencja: interdyscyplinarne podejście do trądziku
  • Trenera personalnego

Zakres usług

Analiza składu ciała

Wykonywana jest na aparacie Tanita, każdy pacjent dostaje wydrukowany wynik analizy ciała. W ramach wykonanej analizy składu ciała przeprowadzana jest dokładna analiza wyników.

Konsultacja dietetyczna

Konsultacja trwa 60 minut. W trakcie przeprowadzane jest badanie na analizatorze składu ciała, analiza wyników badań oraz dokładny wywiad z pacjentem. Po wizycie zostaje przesłane podsumowanie wizyty wraz z zaleceniami.

Jadłospis 7 dni

Indywidualny, odpowiednio zbilansowany jadłospis z listą zakupów. Jadłospis tworzony jest po przeprowadzeniu, dokładnej ankiety z pacjentem. Jest narzędziem do nauki tworzenia nawyków regularnego jedzenia oraz bilansowania posiłków.

Edukacja żywieniowa dla dzieci/ rodziców/ starszych osób

W dzisiejszych czasach, łatwo się pogubić w tym co można jeść, a czego unikać. Co chwile słyszymy o nowych dietach cud, ale należy pamiętać że takie diety mogą mieć na nas zły wpływ. W trakcie wizyty edukujemy pacjenta jak prawidłowo bilansować swoją dietę, aby zachować zdrowie i figurę.